Tvoříme spolu mezigenerační dialog.

Kdo jsme

Kdo jsme

Alter Deco jsme založili v létě 2013. Na začátku nás napadlo, že naše maminky, babičky, tátové a dědové umí něco, co my už příliš neovládáme - ruční práce. Že navíc mají něco, co nám trochu chybí – čas a chuť. A my zas chceme nosit a používat pěkné, kvalitní a originální věci, které byly vyrobeny zodpovědnou, férovou cestou. Tak vznikl sociální podnik Alter Deco, který může dobře propojit rozdílné generace.  

Naši výrobci umí ruční práce. My zase víme, co se líbí.

Výrobci jsou lidé starší 50 let. Poskytujeme jim materiál a návrhy výrobků, které pro nás z pohodlí domova nebo třeba na chalupě vytvoří. Za jejich práci jim platíme a výrobky prodáváme s podpisem konkrétního výrobce. Zákazníci od nás kupují zajímavé produkty, a tím napřímo podporují starší lidi ve svém blízkém okolí.

Kreativita nestárne.

 

Jak fungujeme

Výrobci pracují z domova. Sami si určí, které činnosti jim vyhovují a které chtějí dělat. My jim pak dodáváme zakázky a také materiál. Za jejich práci jim zaplatíme a výrobky prodáváme s podpisem výrobce.

Zaměřujeme se na lidi starší 50 let, protože od této věkové hranice je často těžké najít si práci, brigádu nebo i podporu pro svoje hobby. Snažíme se výrobce motivovat a rozvíjet jejich nápady i dovednosti. Jde nám o to, aby náš projekt byl finančně soběstačný, aby podporoval lokální výrobu, trh s kvalitními výrobky i materiály a celkově zvyšoval zájem lidí o dění v nejbližším okolí.

Snažíme se, aby naše výrobky dosahovaly dobré kvality. Každý z nich je originál. Na webu si můžete k výrobkům dohledat jejich výrobce a podívat se na jeho portrét. Část z ceny za výrobek jde právě tomuhle člověku jako honorář za jeho práci, takže snadno zjistíte, koho jste nákupem u nás podpořili.

Pro výrobce často zprostředkujeme i další možnosti seberealizace za honorář. V roce 2013 jsme našim babičkám domluvili účast na čtení pohádek pro děti v rámci adventních víkendů v ERA světě v Praze. V březnu 2014 jsme poskytli výrobky pro benefici Hippies 2014, kterou pořádaly Sestry v sukni ve spolupráci s Asociací rodičů a přátel zdravotně postižených dětí v ČR. V říjnu 2014 Paní Padyšáková podpořila nově vznikající Institut kryptoanarchie Paralelní Polis tím, že ušila sedáky na židle do celého domu.

Chystáme také různé prodejní výstavy, workshopy ručních prací pro širší veřejnost, setkávání našich výrobců navzájem a podobně.

 

Vyrábíme i věci na zakázku

Jsme schopni vyrobit produkty podle Vašeho zadání. Může jít o firemní propagační předměty, dárkové předměty nebo třeba čepici, svetr, tašku či dětskou hračku podle Vašich představ.

Rádi přijmeme vaše nápady a inspirace. Pošlete nám svůj výkres, návrh, inspirativní výstřižek, nebo nám prostě popište své přání a my Vám dodáme hotový výrobek. 

Kontaktujte nás na e-mail: 
objednávka@alterdeco.cz

 

Těšíme se na spolupráci.

 


Vedení organizace Alter Deco:

Lucie Šplíchalová                                                      
lucie@alterdeco.cz
direktorka

 

  

 

 

Za podporu děkujeme advokátní kanceláři Kučera & Associates