Tvoříme spolu mezigenerační dialog.

Jaroslava Benešová

(*1954 v Praze, celý život žije v Praze)

Paní Benešová nás potkala na Designsupermarketu na podzim 2014. Padli jsme si do oka a začali jsme hned spolupracovat.

Vystudovala ekonomiku a výpočetní techniku na vysoké škole a tomuto oboru se věnuje dosud. Ještě není v důchodu, ale už se to prý blíží… Pracuje v malé firmě svého bratra jako ekonomka a pokud to půjde, bude v tom pokračovat.

Od dětství ji bavily jakékoliv ruční práce, od šití na panenky, pak i na sebe a později na dceru. Měla štěstí, protože její máma byla vyučená pánská krejčová a naučila ji všechny „finty“ spojené s technikou šití. A taky ji to bavilo, takže pro ni nebyl problém si ušít kostýmek nebo kalhoty. Dříve to bylo těžké sehnat něco hezkého v konfekci, takže se postupně vypracovala a šila i pro kamarádky. Dneska už to není potřeba, protože při troše snahy se dá koupit téměř všechno.

 

Asi před deseti lety se náhodou setkala s patchworkem a od té doby je to její největší láska. Absolvovala různé kurzy, jezdí na pobyty se stejně „postiženými“ ženami a usmívá se, že je to moc fajn. Šije si pro radost a když má náladu, vytváří všelijaké tašky, drobné věci ale i velké deky.

Od dětství ji bavilo také pletení a háčkování, to ji drží pořád. Jen už nemá na koho plést. „Mám ve skříni dlouhou řadu svetrů, dcera už taky nic moc nechce. Nevydržím jen tak sedět a nic nedělat. Myslím si, že tohle „tvoření pro Alter Deco“ mě bude bavit a snad se bude i někomu líbit,“ říká paní Benešová. 

Výrobky

Sort by
Display
per page