Tvoříme spolu mezigenerační dialog.

Apolena Metlická

 

(*1945, Praha)
Aktivní, neposedná a sympatická paní má už 9 vnoučat a 1 pravnouče (další 2 jsou na cestě). Poslední měsíce si mohla začít užívat více volna, protože skončila po 9 letech svou práci hospodářky ve školce. Jenže to nevydržela a její činnorodost ji zavedla k nám.

Vždycky chtěla být učitelka, ale rodiče jí to nedovolili. A tak má ekonomickou školu a pracovala většinou v administrativě. Miluje cestování, proto projela pěkný kus Evropy, podívala se i do Albánie a naposledy do Řecka. Maturovala ze 4 jazyků, takže svou znalost španělštiny, němčiny i ruštiny, na cestách ráda využije. Kromě toho je jejím celoživotním koníčkem historie, hlavně středověk a doba Přemyslovců.

K ručním pracem ji odmalička vedla babička, která byla hodně zručná a učila děti háčkovat, plést a vyšívat. Díky ní si paní Metlická uměla už jako malá uplést třeba rukavice nebo čepici. Sestru zase bavilo víc šití, a tak si dříve vyměnovaly pletené věci za šité, a celá rodina tak byla šik! Paní Metlická plete moc ráda dodnes, protože nevydrží nic nedělat. Její um dosáhl takové úrovně, že dokáže plést i při čtení knížky! 

 

Galerie

Výrobky